איך לבחור מתנות לכנסים

בחירת המתנות הנכונות לכנסים יכולה להיות לרוב משימה מאתגרת. פוסט זה בבלוג נועד לספק תובנות יקרות ערך וטיפים מעשיים כיצד לבחור את המתנות המושלמות לכנס, שלא רק מתיישבות עם המותג שלך אלא גם משמחות את הנמענים. אנו מתעמקים בחשיבות של הבנת הקהל שלך, קביעת תקציב, התחשבות בפרקטיות של המתנות, ובחירה במשהו שמייצג את המותג שלך.

הבנת הקהל שלך: מי יקבל את המתנות שלך?

בבחירת מתנות לכנסים, ישנה חשיבות מכרעת להבנה ברורה של מי יקבל אותן. הקהל שלך ישתנה בהתאם לענף, למטרת הכנס ולנתונים הדמוגרפיים של המשתתפים. כדי לבחור ביעילות מתנות המהדהדות את הקהל שלך, שקול את הגורמים הבאים:

 • 1. דמוגרפיה:
  קח בחשבון את הגיל, המגדר והרקע התרבותי של המשתתפים. לדוגמה, אם בכנס שלך משתתפים בעיקר בני דור המילניום, שקול מתנות אופנתיות וטכנולוגיות. מצד שני, אם הקהל שלכם מורכב מאנשי מקצוע מקבוצות גיל מגוונות, בחרו באפשרויות מתנה אוניברסאליות ונצחיות יותר.
 • 2. רלוונטיות לתעשייה:
  קחו בחשבון את אופי הכנס ואת התעשייה שהוא מייצג. מתנה שמתיישרת עם התעשייה יכולה לעשות רושם מתמשך על המשתתפים. לדוגמה, אם הכנס שלך מתמקד בטכנולוגיה, שקול גאדג'טים או אביזרים שרלוונטיים לתעשיית הטכנולוגיה. זה לא רק מראה על התחשבות אלא גם משפר את הערך הנתפס של המתנה.
 • 3. התאמה אישית:
  התאם את המתנות כך שיתאימו להעדפות האישיות של הקהל שלך. זה עשוי להיות כרוך בביצוע מחקר או סקרים מראש כדי לקבל תובנות לגבי תחומי העניין והצרכים שלהם. מתנות מותאמות אישית מראות שהקדשת את הזמן להבין ולהעריך את המשתתפים, מה שגורם להם להרגיש מוערכים ומכובדים.

קבוצה מגוונת של משתתפי כנס המדגישה את החשיבות של הבנת הקהל שלך
קבוצה מגוונת של משתתפי כנס המדגישה את החשיבות של הבנת הקהל שלך

תקצוב: 'המתנות הכי טובות מגיעות מהלב, לא מהחנות'. – שרה דסן

הגדרת תקציב למתנות לכנסים היא חיונית כדי להבטיח שתקצה את המשאבים שלך בצורה נבונה ותמקסם את ערך המתנות שלך. להלן שלושה שיקולים מרכזיים בכל הנוגע לתקציב מתנות לכנסים:

 • 1. תעדוף איכות על פני כמות:
  במקום להתמקד בכמות גדולה של מתנות זולות, שקלו להשקיע בפחות פריטים ואיכותיים. מתנות איכותיות לא רק משאירות רושם מתמשך אלא גם משקפות בצורה חיובית את המותג שלך. עדיף לספק מתנה בלתי נשכחת שהמשתתפים יעריכו ולא תכשיט נשכח שבסופו של דבר ייזרק.
 • 2. שקול פרקטיות:
  למרות שזה עשוי להיות מפתה לבזבז מתנות אקסטרווגנטיות, חשוב לקחת בחשבון את הפרקטיות של הפריטים שאתה בוחר. מתנות מעשיות נוטות יותר להשתמש ולהעריך את המשתתפים. חשבו על פריטים שיכולים להשתלב בחיי היומיום שלהם או לשפר את המאמצים המקצועיים שלהם. זה יבטיח שהמתנות שלכם לא רק יתקבלו היטב אלא גם ישמשו מטרה מעבר לכנס.
 • 3. חקור חלופות יצירתיות:
  תקציב לא אומר שאתה צריך להתפשר על יצירתיות. היו יצירתיים עם הרעיונות למתנות שלכם כדי ליצור רושם מתמשך מבלי לשבור את הכיס. שקול אפשרויות ייחודיות וחסכוניות כגון נייר מכתבים מותאמים אישית, מוצרים ידידותיים לסביבה או משאבים דיגיטליים. חלופות אלה יכולות להיות משפיעות ומשמעותיות בדיוק כמו מתנות יקרות יותר, תוך שמירה על התקציב שלך.

פרקטיות: האם המתנות שלך שימושיות או סתם עוד אספן אבק?

בבחירת מתנות לכנסים, חשוב לקחת בחשבון את הפרקטיות של הפריטים שתבחרו. שאלו את עצמכם האם המתנות ישמשו מטרה משמעותית עבור המשתתפים או יסתיימו כאספני אבק בלבד. להלן מספר נקודות מפתח שכדאי לזכור בעת הערכת המעשיות של מתנות הכנס שלך:

ראשית, חשוב על הרלוונטיות של המתנה לנושא הכנס או לתעשייה. בחירת מתנות המתאימות לתחומי העניין המקצועיים של המשתתפים או למיקוד הכנס תגרום להם להיות בעלי ערך ומוערך יותר. לדוגמה, אם אתם מארחים כנס טכנולוגי, שקול לספק גאדג'טים שימושיים או אביזרים טכנולוגיים שיכולים לשפר את העבודה או הפרודוקטיביות של המשתתפים.

שנית, שקול את השימושיות והפונקציונליות של המתנות. האם יצליחו המשתתפים לשלב את המתנות בחיי היומיום או בשגרת העבודה שלהם? מתנות מעשיות שניתן להשתמש בהן על בסיס קבוע ישפיעו לאורך זמן ויזכירו לנמענים את הכנס ואת המותג שלכם בכל פעם שהם משתמשים בהם.

בנוסף, קחו בחשבון את העמידות והאיכות של המתנות. בחר פריטים עשויים היטב ובנויים להחזיק מעמד. מתנה שמתפרקת לאחר מספר שימושים לא רק תהיה בזבזנית אלא גם תשקף בצורה גרועה את המותג שלך. בחרו פריטים שנועדו לעמוד בשימוש קבוע ולשמור על שימושיותם לאורך זמן.

יתר על כן, שקול את הרבגוניות של המתנות. האם ניתן להשתמש בהם על ידי מגוון רחב של אנשים או שהם ספציפיים לדמוגרפיה מסוימת? בחירת מתנות בעלות משיכה רחבה תבטיח שהן ייהנו וינוצלו על ידי כל הנוכחים, ללא קשר לרקע או מקצועם.

לבסוף, חשבו על הניידות והקלות של הנסיעה עם המתנות. יכול להיות שלמשתתפים יש מקום מוגבל במטען שלהם או שהם צריכים להעביר את המתנות חזרה הביתה. בחר בפריטים שהם קומפקטיים, קלי משקל וקלים לאריזה, ומבטיחים שניתן לקחת אותם הביתה בנוחות על ידי הנמענים.

תמונת השוואה המציגה מתנת כנס פרקטית ופחות פרקטית
תמונת השוואה המציגה מתנת כנס פרקטית ופחות פרקטית

ייצוג מותג: כיצד המתנות שלך משקפות את המותג שלך?

 • זהות וערכים של המותג:
  היבט אחד חשוב שיש לקחת בחשבון בעת בחירת מתנות לכנסים הוא עד כמה הן מתיישבות עם זהות המותג שלך וערכיהן. המתנות שלך צריכות לשקף את המהות של המותג שלך ואת המסר שאתה רוצה להעביר למשתתפים. לדוגמה, אם המותג שלך ידוע בשיטות הידידותיות לסביבה שלו, שקול לתת מתנות בנות קיימא וידידותיות לסביבה כגון בקבוקי מים לשימוש חוזר או שקיות שקיות עשויות מחומרים ממוחזרים. זה לא רק מציג את המחויבות שלך לקיימות אלא גם מחזק את תדמית המותג שלך בתודעת המשתתפים.
 • 2. מיתוג והתאמה אישית:
  דרך נוספת להבטיח שהמתנות שלך משקפות את המותג שלך היא על ידי שילוב הלוגו, הצבעים או התיוג של החברה שלך בעיצוב. התאמה אישית של המתנות עם מרכיבי המיתוג שלך לא רק מגבירה את נראות המותג אלא גם יוצרת תחושת חיבור בין המשתתפים למותג שלך. בין אם זה באמצעות עטים חרוטים, מחברות ממותגות או כונני USB בעיצוב אישי, הנמענים יקשרו את המתנה עם המותג שלך בכל פעם שהם משתמשים בה, ויעזרו לחזק את ההכרה וההיזכרות של המותג.
 • 3. ייחודי ובלתי נשכח:
  בים של מתנות לכנסים, לבלוט ולעשות רושם מתמשך הוא חיוני. שקול לבחור מתנות ייחודיות ובלתי נשכחות, המבדילות את המותג שלך מהמתחרים. חשבו מחוץ לקופסה ובחרו בפריטים שלא רואים בדרך כלל בכנסים. זה יכול להיות כל דבר, החל מארז מתנה מותאם אישית עם פריטים המגלמים את אישיות המותג שלך ועד למתנות חווייתיות כמו כרטיסים לאטרקציה מקומית או שובר ליום ספא. על ידי הצעת משהו ייחודי ובלתי נשכח, אתה יוצר חווית מותג חיובית שמותירה רושם מתמשך על המשתתפים, ובסופו של דבר מחזקת את הנאמנות וההכרה של המותג.

אפשרויות מתנה לכנסים:

מתנה מחיר פרקטיות מיתוג
חולצה קצרה 80 ₪ גבוה גבוה
ספל 40 ₪ גבוה בינוני
מחברת 50 ₪ בינוני גבוה
עט 20 ₪ גבוה נמוך

בחירת המתנה המושלמת לכנס לא חייבת להיות משימה לא פשוטה. עם הבנה ברורה של הקהל שלך, תקציב מוגדר היטב והתמקדות בפרקטיות וייצוג המותג, אתה יכול לבחור מתנות שישאירו רושם מתמשך על הנמענים. זכרו, המתנות הטובות ביותר הן אלו שהן שימושיות, מתחשבות ומשמשות כתזכורת למותג שלכם הרבה אחרי שהכנס נגמר.

מה היה לנו עד עכשיו?

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

מה זה לק טבעי ואיפה כדאי לקנות?

פוסט זה בבלוג חוקר את תחום הלק הטבעי, אלטרנטיבה בריאה יותר ללקים מסורתיים. נתעמק מהו בעצם לק טבעי, במה הוא שונה מהלקים הרגילים והיכן ניתן