איך ליצור אפקט שליכט צבעוני בביתך

מה זה בכלל?

שליכט צבעוני הוא דרך ליצירת אפקט של טקסטורה על הקירות. השליכט הצבעוני הוא מונח לאחר שהקיר כוסה בטיח וזאת על מנת להעניק לו שכבת הגנה נוספת ומראה יותר אסתטי. צבעו הטבעי של השליכט הצבעוני הוא לבן-אפרפר אך באמצעות פיגמנטים ניתן לצבוע את השליכט לכל צבעי הקשת. בעבר את השליכט היה צריך לקנות בנפרד כחומרים יבשים ומים. זאת מכיוון שכאשר החומרים נחשפים ללחות הם מתקים לאחר פרק זמן מסוים. היום אפשר לקנות את השליכט הצבעוני כבר מעורבב, כאשר את החומרים של השליכט מחליפים דבקים וחומרים אחרים.

למה שארצה לעשות את זה?

שליכט צבעוני או שליכט בכללותו מונע כניסה של לחות לקיר, מה שמגן עליו מתנאי מזג האויר ומרחיק את הצורך בתיקונים ושיפוצים בקיר. כיסוי בשליכט יכול להסתיר גם כתמים בקיר שנוצרו מחלודה או עוש (זאת כמובן רק לאחר שטיפלתם במקור הבעיה שכן הסתרה של עובש אינה מפסיקה את התפשטותו ועלולה לסכן את הקיר ואת בריאות הדרים). בנוסף לכך השליכט מגן על הקיר שלכם מקרני הUV שהורסות את הקיר בהדרגה. ובעוד שאת השליכט ניתן לחדש כל כמה שנים, פגיעה בקיר היא יותר רצינית ודורשת טיפול יותר אינטנסיבי. כיום רב הבתים בישראל מכוסים בשכבה שמגנה עליהם. כולנו זוכרים ומכירים את הבתים הישנים וגבשושיים המכוסים ב"שפריץ" – סוג של טיח ללא כיסוי מעליו. אך עולם השליכט התקדם מאז וכיום ישנן הרבה יותר חלופות אסתטיות מפעם.

שליכט

למה לא לצבוע על שליכט רגיל?

צביעת שליכט שלא נצבע מראש עלולה להיות בעייתית מכמה סיבות. האחת היא שמדובר בתהליך הרבה פחות עמיד, השליכט יכול לספוג לחות באופן לא אחיד ואז נוצרים כתמים. מעבר לכך הצביעה עצמה, היא תהליך מססובך מכיוון ששטח הפנים של השליכט מלא בנקבוביות וטקסטורה שעלולה להיאבד כשצובעים מעל או שחלקים לא יצבעו למהלך הצביעה. חסרון נוסף של צביעה על השליכט היא שבמידה ותרצה לתקן או להוסיף לשליכט תצטרך לחזור על כל תהליך הצביעה באותו המקום.

איך צובעים את השליכט

לחומרי השליכט היבשים אפשר להוסיף צבע בדמות נוזל או אבקה. שליכט אקרילי או שליכט סינתטי עשוי מחומר מליטה אקרילי ומאגרגט – חומר כמו חול או קוורץ טחון. את העיסה צובעים בעזרת צבע נוזלי. את הצבע הנוזלי יש לשקשק לפני השימוש על מנת שיהיה מעורבב ולשפוך לתוך השליכט הבסיסי. היתרון בשיטה הזאת הוא שישנו יותר מבחר של צבע לעומת שליכט צבעוני שעורבב עוד מראש. החיסרון הוא מעבר להתעסקות, היא שמדידה לא זהירה עלולה ליצור הבדלים בין דליים שונים של שליכט שעורבבו עם יחסים שונים של פיגמנט נוזלי.  

מה היה לנו עד עכשיו?

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

שיפוץ מעלית – המדריך המלא

שיפוץ מעליות הוא תהליך מורכב הדורש תכנון וביצוע קפדניים. פוסט זה בבלוג מספק מדריך מקיף על ההיבטים השונים של שיפוץ מעליות, כולל סיבות לשיפוץ, התהליך,

מנעולן בתל אביב ממרכז המנעולנים

נאבקים עם מנעול מסובך בתל אביב? אל תדאג יותר. הפוסט בבלוג שלנו בוחן לעומק את השירותים המוצעים על ידי מנעולן בעל מוניטין ממרכז המנעולן בתל