שירותי מדידה – כל מה שצריך לדעת לפני שמזמינים

שירותי מדידה מודד מוסמך

מדידת קרקע היא האומנות והמדע של מדידת ומיפוי קרקע. סקרי קרקע משמשים למחלוקות גבולות, זכויות קניין, וכן לקביעת מיקומו של בניין או מבנה אחר על חלקת קרקע.

מקצוע מדידות קרקע

מודדים מורשים אחראים לקביעת המיקום של גבולות רכוש ומאפיינים אחרים על ידי מדידת מרחקים, זוויות ולעיתים אף שונות מגנטית. הם גם מייצרים מפות של האזור שייסקר, כולל הטופוגרפיה (גבעות, עמקים), הכנת תצ"ר, וכל שיפורים מעשה ידי אדם כגון מבנים או כבישים.

מדידת קרקעות היא מקצוע המוסדר על ידי הממשלה. הוא עוסק במדידת גבולות קרקע ורכוש, וכן שימוש בקרקע.

למודד קרקע מורשה יש תחומי אחריות רבים. הם מודדים וממפים נכסים, יוצרים מפות להצגת גבולות נכסים, מכינים תיאורים משפטיים של נכסים ומקימים את מערכת הקואורדינטות עבור חלקת קרקע.

על מנת להפוך למודד קרקע מורשה בקנדה, יש להשלים תואר מוסמך במדידות או הנדסה ממוסד המוכר על ידי הגוף הרגולטורי המחוזי שלהם.

חשיבותם של שירותי מדידות קרקע מקצועיים

מודד קרקע מורשה הוא אדם המוסמך לבצע עבודות מדידה. שירותי מדידה לקרקע נדרשים לרוב למגוון מטרות, כגון קביעת גבולות הרכוש וזיהוי מיקום משאבי הטבע.

מקצועני מדידות קרקע מועסקים במגוון ארגונים שונים, כולל חברות פרטיות וסוכנויות ממשלתיות. הם עשויים גם להיות עצמאים ולספק את שירותיהם על בסיס עצמאי.

שירותי מדידות קרקע מקצועיים חיוניים לבעלי נכסים ולמשקיעים להכיר את גבולות הנכס שלהם. זה מאפשר להם לקבל החלטות מושכלות לגבי השימוש הטוב ביותר באדמותיהם ומה הם יכולים לעשות איתה.

שירותי מדידות מגיעים בצורות רבות ושונות. הם יכולים להיעשות ביד או באמצעות ציוד לייזר, בהתאם לצורך. סוג המדידות הנפוץ ביותר נקרא מדידות גבול, הכולל מדידת קו נכס.

אחריות מודד קרקעות

מודדי קרקע אחראים על מדידת הקרקע ומתן מפה של הנכס. כמו כן, עליהם לוודא שהם עומדים בכל התקנות העדכניות ביותר, כגון הנחיות בנייה חדשות, תקנות ייעוד ועוד.

מודד ארנונה אחראי על מדידת גבולות חלקת קרקע וקביעת שטחה. כמו כן, הוא יחשב את שטח הנכס וכל שיפורים בו, כגון מבנים, עצים, כבישים וגדרות.

מודדי קרקע אחראים גם לסמן את קווי הנכס במפה כדי להראות היכן הם אותרו. הם עשויים גם להידרש להדביק את הפינות של חבילות מסוימות כדי להראות היכן הן ממוקמות על פיסת אדמה מסוימת.

4. החוקיות של מה שקורה כאשר קווי גבול יורדים משטר בעלות או כל מסמך אחר

הסרת קווי גבול משטר בעלות או מכל מסמך אחר אינה חוקית. הסרת הגבולות יכולה להיעשות מסיבות רבות, אך אין זה חוקי לעשות זאת.

מודד קרקע מורשה הוא איש מקצוע המוסמך בתחום מדידות הקרקע. תפקידו של מודד קרקע מורשה הוא לספק מידע על קווי הרכוש וגבולותיה של חלקת קרקע. החוקיות של מה שקורה בעת הסרת קווי גבול משטר בעלות או מכל מסמך אחר – קווי רכוש, חוקיות קווים אחוריים ושימוש בתסקירים בתיקי משפט הם כמה דוגמאות.

אחריות מודד קרקע מורשה כוללת מתן מדידות וחישובים מדויקים לגבולות הנכס, קביעה היכן בוצעו שיפורים בנכס ומתן מדידות מפורטות בפינות גדר.

5. אתיקה בשירותי מדידות מקצועיים

חשוב לקחת בחשבון את האתיקה של מודד. ישנם קודים אתיים רבים שמודד צריך לציית להם. קודים אלו עוזרים לשמור על שלמות ודיוק העבודה הנעשית על ידי מודד קרקע מורשה. להלן כמה מהקודים האתיים הנפוצים ביותר שעל מודד לציית להם:

– מודדים לא יושפעו מניגודי עניינים כלשהם במילוי תפקידם, והם ימנעו מכל מצב שעלול להוביל להתנגשויות כאמור.

– מודדים לא יצהירו ביודעין הצהרות או יציגו דוחות שהם יודעים שהם שקריים, לא מדויקים או מטעים.

– מודדים לא יעסקו בכל פעילות העלולה להכפיש את עצמם, את מקצועם או את מקצוע המדידות בכלל.

– מודדים לא יפלו אנשים על סמך גזע, צבע, אמונה, מין, מוגבלות או גיל.

– מודדים לא יקבלו עמלות מאף אחד מלבד המורשים על פי חוק לעבודות מדידה מבלי לחשוף עובדה זו בכתב

מה היה לנו עד עכשיו?

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

מה זה לק טבעי ואיפה כדאי לקנות?

פוסט זה בבלוג חוקר את תחום הלק הטבעי, אלטרנטיבה בריאה יותר ללקים מסורתיים. נתעמק מהו בעצם לק טבעי, במה הוא שונה מהלקים הרגילים והיכן ניתן